Muharrem ÇELİK’in Sanatta 25. Yılı

Çeilk tablolarına Uyuşturucu Maddeleri Konu Etti

Ressam Muharrem ÇELİK’in Sanatta 25. Yılı Eyyübiye Belediyesi tarafından Kemelettin Gazazoğlu Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşti. Önce Katılımcılara Ressam Çelik’in tanıtım belgeseli izlettirildi Akabinde Kürsüye gelen Çelik protokolu ve katılımcıları selamlayarak 25 yılda geldiği noktayı ve sanatın onun hayatını nasıl etkilediğini açıkladı. Çelik “resim sanatı güçlü bir iletişim bağıdır, Farklı insanların birarada yaşama biçimidir. Ben resim yaparken bazen sıkıntılarımı bazen sevincimi bazende kötüleri fırçamla cezalandırır mazlumların yanında olduğumu resimle ifade ederim”. Soyut sanatı bilinçli olarak tercih ettiğini söyleyen Çelik soyut sanatla hem inanca hem medeniyetimize hizmet ettiğini vurguladı. Çelik bugünlere gelmesinde başta Allah’a hamt edip eşine, çocuklarına, dostlarına ve özellikle bu programı tertipleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Sn. Mehmet Ekinci ve ekibine teşekkür etti.

Çelik’ten sonra kürsüye gelen Vali yard. Aylin Kırcı Duman “Ressam Muharrem Çelik’in çok zengin ve renkli bir yaşamının olduğunu, Urfa’ya her yönüyle çok Güzel hizmetler ettiğini özellikle son yıllarda Yeşilay bünyesinde maddeyle mücadelede çok güzel çok düzel çalışmalar yapmaktadır bizde valilik olarak Hocamızın yanındayız” dedi. Akabinde Eyyübiye belediyesinin plaketini vali yard. Aylin hanım Ressam Muharrem Çelik’e takdim etti ayrıca Ulubağlar Orta okulu Müdürü Ahmet Memik’de Ressam Muharrem Çelik’e Plaket Takdim etti.

Çelik’in eşi ve dört kızının da sahneye çıkması izleyicileri duygulandırdı akabinde program sergi açılışı ve kokteylle devam etti programda renkli ve farklı simalar bir aradaydı, sergiye Vali yard. Aylin Kırcı Duman, Milli eğitim şube müdürü Fevzi Çelik, Evlendirme daire Başakanı Ali Uluyardımcı, Akif İnan iöo müdürü Mehmet Göbek, platform başkanı Osman Geren, Sanatçı Ali Toprak, ressamlar, şairler, köşe yazarları, Suriye’li şari ve yazarlar ve geçikmeli de olsa Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci katıldı programda Ressam Muharrem Çelik’in tablolarından oluşan katalog katılımcılara dağıtıldı

Bir Yorum Yazın

%d blogcu bunu beğendi: