Muharrem Çelik’in Sergisinde Eyyubiyeli Gençler Coştu

muharrem-celik-in-sergisinde-eyyubiyeli-gencler-costuGençler Eğleniyor Ebeveynler Bilgileniyor Projesi kapsamında gerçekleştirilen, Muharrem Çelik’in “UMUT” konulu 19. Kişisel Sergisi’ne yoğun ilgi gösterildi.

Sokak sergisine katılanlar, yöremizin unutulmuş olan Damat Giydirme geleneğinin canlandırmasına ilgi gösterdiler. Davul zurna eşliğindeki açılışı, Prof. Dr. Abdullah Ekinci tarafından yapıldı. Sergide bir konuşma yapan Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi Başkanı Ressam Muharrem Çelik, bu çalışmasının amacının bağımlılığa karşı gençlerin korunması ve ailelerin gençlere sahip çıkmaları gerektiğini vurgulayarak, amacımız sağlıklı ve mutlu bir toplum oluşturmaktır. Bu amaçla üç ay boyunca ilimizde gerçekleştireceğimiz, Gençler Eğleniyor Ebeveynler Bilgileniyor Projesi ile gençleri eğlendireceğiz, ebeveynleri bilgilendireceğiz, diyerek katılımcılara teşekkür etti. Prof. Dr. Abdullah Ekinci’de, gençlere sahip çıkmak herkesin sorumluluğundadır, bizde akademisyenler olarak Yeşilay’ımızı her yönüyle destekliyoruz ve Yeşilay etkinliklerinde her zaman üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazır olduğumuzu bildirmek istiyoruz, dedi. Ressam Muharrem Çelik’i de bu anlamlı çalışması için kutladığını söyledi.

Sokakta açılan sergide, Çelik’in 40 yağlı boya tablosu yer aldı. Bu çalışmalarda zararlı alışkanlıklar ve bunlardan kurtuluş yolları soyut olarak işlenmişti. Sergi öğrencilerin ve mahalle gençlerinin coşkusu ile geç saatlere kadar sürdü.

Sergiye Halk Sağlığı Şube Müdürü Zeynep Marangoz, Harran Üniversitesi Öğretim Görevlisi Necla Tosmur, Yrd. Doç. Dr. Mahmut Kaya, Kısas Lisesi Müdürü Süleyman Karakısa öğretmenler ve halk katıldı.

Bir Yorum Yazın

%d blogcu bunu beğendi: