Hakkında

ressamlardan-savasa-hayir-sergisiMuharrem Çelik 1974 yılında Şanlıurfa’da doğmuştur. Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü mezunudur. 1999 yılında Şanlıurfa’ya öğretmen olarak atandı.

Ressamlığının yanı sıra izcilik, köşe yazarlığı, folklor ve tiyatroyla da uğraşmakta olan Çelik’in ulusal dergilerde yazıları yayınlanmaktadır.

Denemelerinden oluşan “Dilara Gönül Bağları” ve araştırmalarından oluşan “Şanlıurfa Kültüründe Düğün ve Evlilikler” ile “Çilede Açılan Çiçek – Şiirler” adlı 3 eseri bulunmaktadır.

Çalışmaları mahalli ve ulusal basında yer almıştır. Birçok kuruluştan ödül almış olan Çelik, bu güne kadar 18 Kişisel, 60 Karma Resim Sergisi açmıştır. MEB’nın yapmış olduğu etik konulu il resim yarışmasında 3.’lük derecesi elde etmiştir. Memur-Sen’in merhum Akif İnan anısına açtığı hatıra yarışmasında Türkiye 3’üncüsü olmuştur. Ortadoğu ülkelerinden Mısır, Ürdün ve Suriye’deki tarihi eserleri inceleyip izlenimlerini çeşitli yazılarla yayınlamıştır. Ayrıca Umre ziyareti içinde Suudi Arabistan’ın, Mekke ve Medine’deki kutsal yerleri ziyaret etmiştir. Değişik kamu, kurum ve kuruluşlarının koleksiyonlarında eserleri bulunmaktadır.

Öğretmenlik mesleğine devam etmekte olan ÇELİK aynı zamanda Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şube Başkanıdır. Evli, Dilara, Fatma Didar, Leylenur ve Hiranur adında dört çocuk babasıdır. Ayrıca kızı Dilara’nın yaptığı resimlerden oluşan 1.sergiyi 2.yaş gününde ve 2.sergiyi de 5.yaş gününde açmıştır.

Comments are closed.